Jak dbać o dłonie?

Dłonie są bardzo wrażliwe i zarazem najbardziej narażone na działanie wszelkich szkodliwych czynników. O ile możemy latem chronić je przed zbyt mocnym słońcem a zimą używać ciepłych rękawiczek, o tyle pracując nimi narażamy je ciągle na nowe niebezpieczeństwa.

Co jest niebezpieczne dla naszych dłoni? Przede wszystkim środki chemiczne. Jeśli mamy z nimi kontakt, koniecznie używajmy rękawiczek ochronnych. Jest to niezbędne, ponieważ skóra dłoni może zostać bardzo przez nie uszkodzona, a nawet przeżarta, jeśli są to niebezpieczne środki. Nawet proszki do prania czy płyn do naczyń może źle wpływać na nasze dłonie czy uczulać. Jeśli używałeś długotrwale jakiegoś środka, może stać się tak, że będziesz miał na dłoniach jakieś plamy czy inne znaki. Udaj się wtedy do lekarza lub zaprzestań stosowania tego środka, jeśli jesteś pewien, ze to właśnie on Cię uczula.

O dłonie powinieneś dbać szczególnie w czasie mrozu. Smaruj je kremem ochronnym przed wyjściem na zewnątrz. Będąc w pomieszczeniu także powinieneś je smarować kremem pielęgnacyjnym odpowiednim dla Twojego rodzaju skóry. Jeśli masz skórę suchą, stosuj odpowiedni do niej krem.

Latem stosuj kremy z filtrem – pamiętaj, że dłonie, tak jak inne części ciała są narażone na działanie promieni UV.

hastagi na stronie:

#jak dbać o dłonie

Top