Ekologia Nieśmiertelność Wiadomości Branżowe

Kolejny REKOrd Guinnessa z Allegro i Fundacją Allegro All For Planet na Przystanku Woodstock! – uczestnicy festiwalu złożyli 10 436 wiatraczków osiągając dwukrotnie lepszy wynik od dotychczasowego rekordu

W Strefie Allegro i Fundacji Allegro All For Planet Woodstockowicze pobili dotychczasowy Rekord Guinnessa na najdłuższą linię ułożoną z papierowych wiatraczków. Do tej pory  najdłuższa na świecie linia ułożona była z 5 000 wiatraczków.

W Strefie Allegro i Fundacji Allegro All For Planet Woodstockowicze pobili dotychczasowy Rekord Guinnessa na najdłuższą linię ułożoną z papierowych wiatraczków. Do tej pory  najdłuższa na świecie linia ułożona była z 5 000 wiatraczków. Blisko 4 000 zaangażowanych osób ułożyła linię złożoną z 10 436 wiatraczków z materiałów recyklingowych. To już 4. w historii Przystanku Woodstock Rekord Guinnessa z Allegro!

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tegorocznej akcji, która spotkała się z tak bardzo pozytywnym przyjęciem przez uczestników festiwalu i media. Dziękujemy przede wszystkim za zaangażowanie. Tysiące osób oczekujących kilka godzin na swoją kolej do złożenia wiatraczków w pełni zasługują na tytuł Rekordzisty Guinnessa. Rekord pobiliśmy już drugiego dnia festiwalu, ale wiatr nie ostudził emocji i dzięki temu dziś możemy pochwalić się dwukrotnie lepszym wynikiem niż dotychczasowy rekord – cieszy się Krzysztof Śpiewek z Grupy Allegro.    

Strefa Allegro na 19. Przystanku Woodstock

Allegro wraz z Fundacją Allegro All For Planet już 5. raz na Przystanku Woodstock udowadniało, że można być i grać eko. Tym razem Allegro grało eko siłą wiatru zwracając uwagę na wiatr jako źródło zielonej energii odnawialnej. W Strefie Allegro poza miejscem, w którym na uczestników festiwalu czekało prawdziwe EKOwyzwanie i Rekord Guinnessa znalazły się również: strefa dmuchania, w której Woodstockowicze za pomocą specjalnej aplikacji mogli wprawić w ruch ogromny wiatrak znajdujący się w centralnej części Strefy Allegro; strefa wydawania wody – w zamian za 10 pustych butelek uczestnicy festiwalu otrzymywali butelkę czystej wody oraz strefa ładowania telefonów i “Kręć Kilometry”. Nie zabrakło również EKOławki napędzanej wiatrem z bezpłatnym dostępem do WiFi.  

4. w historii Przystanku Woodstock REKOrd Guinnessa Allegro i All For Planet.

Numer ID rekordu: 435327

Kategoria Rekordu: Najdłuższa Linia z Papierowych Wiatraczków Ułożona przez Ludzi.

A to już wiesz?  TAURON rozpoczyna magazynowanie energii

Poprzednie Rekordy Guinnessa:

  • 16. Przystanek Woodstock – Rekord Guinnessa w kategorii na Największa Orkiestrę Recyklingową Świata. Liczba uczestników wyniosła 617 osób w składzie All For Planet, Allegro, Republika Czadu Street Team, Łowcy.B, Jurek Owsiak i Woodstokowicze.
  • 17. Przystanek Woodstock 2011 – Rekord Guinnessa na Największą Ilość Skumulowanej Energii Wytworzonej za Pomocą Ludzkich Mięśni. Jeżdżąc na 12 rowerach stacjonarnych, pod okiem czujnej komisji, Woodstockowicze przez trzy dni produkowali prąd i zgromadzili ponad 8 tysięcy Wh!
  • 18. Przystanek Woodstock 2012 – Rekord Guinnessa na Największą Ilość Przepompowanej Wody za Pomocą Ludzkich Mięśni. Wynik:33241 litrów przepompowanej wody!

 

Więcej informacji o akcji na www.AllegroGraEKO.pl  oraz www.facebook.com/AllForPlanet

Partnerzy akcji: Miasto Poznań, Gazeta Wyborcza

Partnerzy medialni: TVP Poznań, TVP Gorzów Wielkopolski, ANTYRADIO

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy