Ekologia Nieśmiertelność Wiadomości Branżowe

Ostatnia prosta w wielkim wyścigu województw o stojaki rowerowe

Tylko tydzień pozostał na zdobywanie kilometrów dla swojego regionu. Uczestnicy akcji "Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie" przejechali już łącznie ponad 65 000 kilometrów. W rankingu prowadzi województwo

Tylko tydzień pozostał na zdobywanie kilometrów dla swojego regionu. Uczestnicy akcji “Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” przejechali już łącznie ponad 65 000 kilometrów. 

W rankingu prowadzi województwo wielkopolskie. Walka o kolejne miejsca jest jednak bardzo zacięta i prawdopodobnie do ostatniej chwili nie będzie wiadomo, gdzie dokładnie staną nowe stojaki rowerowe Fundacji Allegro All For Planet. Mieszkańcy cały czas zdobywają kilometry dla swoich regionów i dlatego układ rankingu zmienia się nieustannie. To właśnie uczestnicy akcji i ich aktywność decydują o lokalizacjach nowych stojaków, których w puli konkursowej jest 100.

Akcja “Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” trwa od początku czerwca. Jej głównym celem jest promocja roweru, jako ekologicznego środka transportu. Dlatego udział w konkursie związany jest z jazdą na “dwóch kółkach”. Przejażdżka może mieć charakter wirtualny (na zaparkujklimatycznie.pl) albo realny (wtedy pokonanie 10km na rowerze zarejestruje aplikacja mobilna zainstalowana wcześniej w smartfonie). Pokonany dystans przekazuje się na konto wybranego województwa, a uczestnik ma szansę wygrać jeden ze stu pomarańczowych rowerów miejskich.

Mamy sygnały z wielu miejscowości w Polsce, że lokalne społeczności rowerzystów (ale nie tylko) mobilizują się i wspólnie grają o stojaki rowerowe. Sam jestem ciekaw, które lokalizacje ostatecznie okażą się najczęściej wskazanymi przez uczestników akcji. To będziemy wiedzieć po zakończeniu głosowania– mówi Krzysztof Śpiewek, Manager ds. Projektów Specjalnych i CSR w Grupie Allegro.

Jednocześnie trwa rywalizacja o nagrody indywidualne. Autorzy najciekawszych zdaniem Internautów tras rowerowych mają szanse na ekologiczne gadżety rowerowe. Między innymi sakwy wykonane ze zużytych bannerów reklamowych czy bidony z filtrem, który uzdatnia wodę. Do promocji akcji wykorzystano także nietypowe “ulotki”. Właściciele rowerów zaparkowanych w różnych miastach w Polsce znajdowali na swoich siodełkach białe pokrowce przeciwdeszczowe z adresem zaparkujklimatycznie.pl

“Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie” trwa do 31 lipca. Partnerami są “Polska na rowery” i Magazyn Rowerowy.

A to już wiesz?  Czy w Polsce potrzebna jest elektrownia jądrowa?

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy